• English

سبد خرید

قالب بادی نوعی فناوری پیشرفته در قالب گیری به شمار می رود که یکی از بهترین روش ها برای تولید قطعات سبک و توخالی مثل بطری های پلاستیکی می باشد. در این نوع قالب گیری، ضخامت دیواره در تمام جهات کاملا یکسان است و شکل خارجی محصول اهمیت نسبتا زیادی دارد. تقریبا 10 درصد قطعات پلاستیکی با این روش تولید می شوند. این قالب های شباهت زیادی به قالب های پت دارند.

قالب‌های بادی موارد استفاده زیادی دارند که بیشتر برای تولید بطری آب‌معدنی از آن استفاده می‌شود اما در تمام صنایعی که نیاز به ظروف توخالی پلاستیکی دارند استفاده از انواع قالب‌ها در سایزهای مختلف رواج دارد و تولیدکنندگان باتوجه‌به نوع ظرفی که می‌خواهند تولید کنند قالب مشخص را در همان اندازه می‌سازند از بطری‌های کوچک آبمیوه و نوشابه گرفته تا ظروف توخالی پلاستیکی که در صنعت برای نگهداری مواد شیمیایی استفاده می‌شود و این مواد درون این ظروف که جنس‌های مختلفی دارند تا زمان زیادی قابل نگهداری هستند.

ویژگی قالب های بادی

یک قالب بادی می تواند از اجزای مختلف و زیادی تشکیل شود اما به طور کلی شامل دو بخش و نیمه مجزا می باشد. در صورتی که قالب بسته باشد، دو نیمه فضای بسته را به وجود می آورند مثل قالب بطری ها. اما برای سایر قطعات صنعتی که پیچیدگی های زیادی دارند، لازم است از کشویی ها و اینسرت ها در بدنه قالب استفاده شود.

دراین نوع قالب ها لزومی به وجود سنبه قالب نیست و کار آن توسط فشار باد انجام خواهد شد. فشار باد از طریق پین هوا به درون قالب رفته و باعث شکل دهی به درون گلویی بطری می شود. در دو سمت قالب، لبه هایی وجود دارد که بخش های اضافه محصول را پرس و جدا می کند. این لبه ها به دلیل فشار بالایی که به آن ها میاید، از جنس های مرغوب مانند فولاد ساخته می شود تا در اثر استفاده مکرر دچار آسیب نشود.

تماس تلفنی